İptal ve İade Koşulları

Sorularınız için lütfen iletişime geçin.

Genel

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. Sipariş aşamasında kararlaştırılan süre içerisinde, süre kararlaştırılmamış ise 30 gün içerisinde teslim edilmeyen siparişler alıcı tarafından iptal edilebilir. Alıcı, satın aldığı hizmetin bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer. Sözleşmeden kaynaklı olan genel hükümler ve Satıcının hakları saklıdır.


Cayma Hakkı

Cayma hakkını kullanacak olan alıcının, satıcıya, yazılı olarak ad-soyad, sipariş numarası, e-posta, irtibat telefonu ve cayma nedenini bildirmesi zorunludur. Alıcı; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

Satıcının Cayma Hakkı Bildirimi Yapılacak İletişim Bilgileri
  • Şirket Adı/Unvanı
  • Sipariş Numarası
  • E-Posta
  • Telefon
Cayma Hakkının Süresi

Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma Hakkının Kullanımı

3. kişiye veya Alıcı’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İade Faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)


Ödeme ve Teslimat

Banka Havalesi, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, Enpara, Garanti BBVA, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Fibabanka, Türk İş Bankası, Halkbank, Papara hesaplarımızdan (TL) herhangi birine yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.